Útmutatás a telepítéshez

A keretrendszer telepítése nem túl bonyolult feladat. Több lépésből áll, melyeket részletesen az alábbi fejezetben tárgyarlunk.

Letöltés

Győződjünk meg róla hogy mindig az aktuális verzióval dolgozunk, így már használhatjuk az legújabban bekerült funkciókat. Létezik egy version elnevezésű fájl a keretrendszer gyökérkönyvtárában. A letöltés ingyenes bárki számára, és a keretrendszer hivatalos oldalán tehetjük meg.

Forráskód: wFramework/version
1.10.3

Letöltés előtt válasszuk ki azokat az objektomokat amik a projekt számára fontosak. Felesleges olyan objektumokat is letölteni melyeket valószínüleg nem fogunk használni, ezzel csak a keretrendszer inicializálási folyamatát hosszabbítjuk meg. Utólag is letölthetjük a kívánt objektumokat egyesével.

A keretrendszer frissítése esetén egy már működő projektben legyünk különös figyelemmel a tesztelésre. Olvassuk el hogy mi változott az előző verzióhoz képest, hogy elkerüljük az esetleges kellemetlen meglepetéseket.

Telepítés

A letöltött keretrendszert egy tömörített fájlban kapjuk meg, csomagoljuk ki tetszőleges helyre - lehetőleg kerüljük el hogy mindenki számára látható helyre kerüljön, mint például a webspace. Erre biztonsági szempontból van szükség.

Kezdjünk egy új projektet, ez abból áll hogy hozzuk létre a keretrendszer által igényelt mappa-struktúrát. Az egyszerűsítés kedvéért használjunk sablont, ilyen sablon megtalálható a keretrendszer hivatalos oldalán is. A struktúráról részletesebben itt olvashatunk.

Bootstrap

Ez a projektünk legfontosabb fájlja. Közvetlenül a projekt web részébe kell létrehozni. A megnevezés kötelezően index.php, az összes weboldalunkra érkező kérés ezen a fájlon keresztül kell hogy keresztül menjen. Ehhez apache szervereken használjunk Rewrite szabályokat a .htaccess fájlban. Erre is ajánlatos a sablont használni. Fontos hogy minden elérési útvonalat és paramétert pontosan határozzunk meg az index.php fájlban.

Forráskód: index.php
define("W_LIVE_VERSION", "true");
//define("W_LOCAL_VERSION", "true");
//define("W_DEBUG_VERSION", "true");

define("W_APP_PATH", "/var/www/demo/application/");
define("W_WEB_PATH", "/var/www/demo/web/");
define("W_FRAME_PATH", "/var/www/wFramework/unstable/");

include ( W_FRAME_PATH . "wFramework.php");
$wFrameWork = new wFrameWork();

function exceptionHandler($exception) {
   $exception->framework->redirect("error");
   exit();
}
set_exception_handler('exceptionHandler');

$wFrameWork->init(true);
Forráskód: .htaccess
RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !(gfx|css|js|swf)
RewriteRule ^(.+)$ index.php

Beállítás

A bootstrap-ben történő pontos adatok megadása után már csak a finomhangolás maradt hátra. Ezt a application folderben található config.ini fájlban tehetjük meg. Kezdőlépésnek itt is sablont használjunk, amiben később elég csak a meghatározott változók értéket megváltoztatni. A legfontosabb rész a baseUrl megadása, a keretrendszer innen fogja tudni hogy hogyan hivatkozzon projekünk fájljaira.

Forráskód: config.ini
##database
host = localhost
user = demouser
pass = demopass
database = demo
prefix = demo

##page
title = wFramework Demo
webmaster = BlackWiCKED!
admin = blackwicked@gmail.com
version = 1.00

##default
domain = demo.blackwicked.com
baseUrl = /
languages = hu,sr,en
prefix = demo